Orta yaşlı ve yaşlılar kemik erimesinden endişe ediyor, kemik erimesini önlemek için bu 5 şeyi yapın!

Orta yaşlı ve yaşlılar kemik erimesinden endişe ediyor, kemik erimesini önlemek için bu 5 şeyi yapın!

Son Güncelleme: 14 Haziran 2022 admin Tarafından

Yaşlanma herkesin kaçınamayacağı bir şeydir. Yaşın büyümesiyle birlikte çeşitli organ ve dokular yaşlanmaya uğrar ve kemikler bu durumdan istisna değildir. Genellikle orta yaşlı ve yaşlılıkta kemik kaybı hızı hızlanır ve osteoporoz artar ve Kırık riski, yani orta yaşlı ve yaşlı insanlar için kemik kaybını önlemek çok önemli bir şeydir.

Orta yaşlı ve yaşlılar kemik erimesinden endişe ediyor, kemik erimesini önlemek için bu 5 şeyi yapın!

Kemik erimesini önlemek için neler yapılabilir?

1. Makul kalsiyum takviyesi

Kalsiyum, kemik büyümesi ve gelişmesi ve sağlığın korunması için gerekli bir besindir. Kalsiyum yetersizse kemik sağlığı etkilenir. Örneğin orta yaşlı ve yaşlı kişilerde sıklıkla görülen osteoporoz, yetersiz kalsiyum düzeyi ile yakından ilişkilidir. Bu nedenle Kalsiyum kaybetmek istemiyorsanız zamanında kalsiyum takviyesi yapmalısınız. Diyet tedavisi uygulanmıyorsa günlük hayatınızda süt, yumurta, balık gibi kalsiyumdan zengin besinlerden daha fazla yemeniz önerilir. İyi bir kalsiyum takviyesi etkisine sahipseniz, bir doktor rehberliğinde kalsiyum takviyesi yapabilirsiniz.

2. D vitamini takviyesi

D vitamini, kalsiyumun bağırsak emilimini artırabilir, kemik hücrelerinin oluşumunu daha düzgün hale getirebilir ve kalsiyum ve kemik kütlesi kaybını önlemeye yardımcı olabilir. Özellikle çocuklar veya yaşlılar kalsiyumu emme konusunda zayıftır. Makul D vitamini takviyesi kalsiyum emilimini artırabilir.

3. Egzersizi güçlendirin

Herhangi bir yaştaki insan kemik sağlığını korumak ve kemik kayıp oranını azaltmak istiyorsa, fiziksel egzersize aktif olarak katılmalıdır, çünkü egzersiz kasları ve kemikleri güçlendirebilir, bu da çeşitli hastalıkların önlenmesi için önemlidir. Daha iyi etkiler Koşu veya yüzme gibi düşük yoğunluklu aerobik egzersizi seçmeniz önerilir.

4. Daha fazla güneş alın

Güneş ışığındaki ultraviyole ışınları vücudun D vitamini emilimini teşvik edebilir, böylece vücuttaki D vitamini aktif D vitaminine dönüştürülür, böylece kalsiyumun bağırsak emilimini arttırır, kemik kaybı oranını azaltır ve osteoporozu önler. Daha iyi bir etki, güneşin çok güçlü olmadığı zamanlarda güneşlenmek için dışarı çıkmanız tavsiye edilir.

5. Düzenli muayene

Düzenli muayeneler, kemiklerin sağlığının yanı sıra kalsiyum ve kemik kütlesi kaybını zamanında anlayabilir. Kalsiyum kaybının bir tezahürü varsa, kemiklerin sağlıklı bir durumu sürdürmesini teşvik etmek için, özellikle orta yaşlılar için zamanında müdahale verilebilir. Orta yaşlı ve yaşlılar Fizik muayeneye dikkat edin.

Özet

Orta yaşlı ve yaşlı insanlar genellikle makul kalsiyum desteğine ihtiyaç duyarlar. Kalsiyum tabletleri veya kalsiyum takviyeleri alırken, kalsiyumun daha iyi olmadığını ve bilimsel ve makul bir şekilde alınabileceğini akılda tutmak gerekir. Ayrıca D vitaminini zamanında takviye etmek ve fiziksel egzersizi güçlendirmek gerekir. Sabah 10’dan önce gibi doğru zamanda güneşlenmek ve düzenli olarak vücudu kontrol etmek gibi iyi bir alışkanlık geliştirmek tavsiye edilir.

“Orta yaşlı ve yaşlılar kemik erimesinden endişe ediyor, kemik erimesini önlemek için bu 5 şeyi yapın!” İçin 2 Yanıt

  1. […] kalsiyum eksikliği varsa, bu sadece kemiklerin büyümesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda tırnakların büyümesini de engelleyerek […]

  2. […] yaşlı insan gençken formdadır, ancak orta yaşa girdikten sonra vücutları kilo almaya başlar ve […]

Bir cevap yazın