Hassas Ciltler İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kızarık, şiş, yanmış, ağrılı, hassas cilt bakımı nasıl yapılır?

Son Güncelleme: 21 Ağustos 2022 admin Tarafından

Kızarık, şiş, yanmış, ağrılı, hassas cilt bakımı nasıl yapılır?

Hassas ciltler için hangi cilt bakım ürünleri uygundur?

Kızarık, şiş, yanmış, ağrılı, hassas cilt bakımı nasıl yapılır?

1. Basitleştirilmiş cilt bakımı

Yüzünüzü soğuk suyla yıkayabilir ve yumuşak, köpürmeyen, sabunsuz bir temizleyici seçebilirsiniz.

Cildinizde zaten alerji varsa, yüzünüzü yıkadıktan sonra toner kullanmamaya çalışın. Çoğu tonerin ikincil bir temizleme etkisi vardır ve ayrıca cildi tahriş eden alkol içerebilmektedir. Toner yerine mineral kaynak bileşenlerinden oluşan bir sprey kullanabilirsiniz.

Yağlı veya hassas cilde sahip olanlar, düzenli cilt bakımına dikkat etmelidir. Beyazlatıcı, yaşlanma karşıtı vb. cilt bakım ürünleri kullanmayın, basit içerikli nemlendirici cilt bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz.

2. Güneşten korunmaya dikkat edin

Güneş kremleri fiziksel güneş kremleri ve kimyasal güneş kremleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Hassas cilde sahip kişilerin güneş kremleri yerine fiziksel güneş kremleri veya az miktarda güneş koruyucu bileşen içeren nemlendiriciler kullanmaları önerilmektedir.

3. Cilt bariyerini aktif olarak onarın

Duyarlılığın temel nedeni, dış uyaranlara tahammül edemeyen cilt bariyeri ile ilgili bir sorundur. Zaten üç ila beş gün süren ve giderilemeyen şiddetli kaşıntı, kızarıklık ve diğer hassas cilt semptomlarınız varsa, zamanında tıbbi yardım almalısınız.

“Hassas Ciltler İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?” İçin Bir Yanıt

  1. […] eder. Günlük işe gidip gelme güneş kremi için SPF12~15, PA+ güneş kremini seçebilirsiniz; Hassas cilde sahip kişiler doğada veya kumsalda oynarken SPF15~20 ve PA++’ya sahip güneş kremi, […]

Bir cevap yazın